Často kladené dotazy


 • Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Jak z názvu vyplývá, bankovní úvěr poskytují bankovní domy a nebankovní půjčku poskytují soukromé společnosti. Mluvíme-li o spotřebitelských úvěrech (tedy půjčkách), pak z hlediska legislativy platí pro obě skupiny velmi podobná pravidla.

 • Jaké výhody a nevýhody nebankovní úvěry mají?

Každý úvěr je trochu jiný, má jiné parametry a jiná pravidla. Obecně lze ale říci, že nebankovní úvěry jsou flexibilní, velmi rychlé na vyřízení i vyplacení peněz a lze je použít na jakýkoliv účel. Navíc bývají mnohem více dostupné a mohou je získat i žadatelé, kteří z nějakého důvodu neuspěli v bance. Nevýhodou pak obecně bývá vyšší úroková sazba a tedy vyšší celkový přeplatek v porovnání s bankovními půjčkami.

 • Jsou nebankovní půjčky rizikové?

Rizikem je každá půjčka, ať už malá nebo velká. V bance, nebo jinde. Legislativní úpravy, které proběhly v minulých letech, aplikovaly se velmi přísná pravidla i na nebankovní poskytovatele úvěrů. Z tisíců jich zbyly jen desítky, kterým byla vydána licence Českou národní bankou a mohou úvěry poskytovat. Obecně lze tedy tvrdit, že trh se dramaticky pročistil a neférové praktiky (například rozhodčí doložky ve smlouvách) zcela vymizely. Opatrnost je však pochopitelně na místě vždy, když jde o peníze.

 • Kolik peněz si mohu půjčit?

Vyhledávaným segmentem mezi nebankovními úvěr jsou rychlé půjčky před výplatou, které nabízí půjčku od 5 000,- Kč do 2 500 000,- Kč s dobou splatností 30 dnů. Bývají rychlé, lze je kompletně vyřídit online, ale často jsou dost drahé a klienti následně spadají do dluhové pasti. U nás Vám uděláme zdarma nabídku. Pokud se ji rozhodnete využít, sepisuje se smlouva. Další výhodou určitě je, že ji může klient kdykoliv bez pokuty splatit. U nás lze získat úvěr bez ručitele od 5 000,- Kč až 2 500 000 Kč a splatností do 96 měsíců.

 • Podle čeho porovnávat úvěr mezi sebou?

Nejdůležitějším parametrem pro rychlé srovnání půjček je RPSN (číslo v procentech), které obsahuje všechny skutečné náklady spojené s půjčkou. Sledujete samozřejmě také výši měsíční splátky a celkovou splatnou částku.

 • Co když nebudu moci půjčku splatit?

Taková situace může samozřejmě nastat. Zásadní je kontaktovat poskytovatele úvěru nebo svého úvěrového poradce co nejdříve a pokusit se najít řešení. Tím může být například odklad splátky, její snížení, nebo odložení. Nejhorší variantou by bylo nic neřešit a ignorovat kontakt ze strany poskytovatele úvěru.

 • Co musím splňovat, abych si mohl půjčit peníze?

Nejčastějšími požadavky jsou věk min. 18 let, vlastní bankovní účet, telefon, kopie občanského průkaz a u větších úvěrů také pracovní smlouvu. Pokud nemáte pracovní smlouvu, můžeme jej nahradit potvrzení o příjmu dodané formou výplatní pásky, nebo detailem příchozí výplaty na účet. Zásadní pak samozřejmě je schopnost úvěr řádně splatit. Pokud poskytovatel dojde v rámci vyhodnocení žádosti k závěru, že by pro Vás úvěr byl již příliš velkou finanční zátěží, další půjčku neschválí.

 • Mohu si půjčit, pokud mám záznam v registru dlužníků?

Pokud máte negativní záznam v registrech (nejčastěji to bývá SOLUS), pak je pro vás dostupnost úvěrů omezená. Na trhu je ale celá řada nebankovních poskytovatelů, kteří půjčí peníze i zájemci s negativním záznam v registru. Avšak pouze v případě, že prokáží dostatečnou bonitu a schopnost půjčku splatit. Půjčky bez registru tedy existují i nadále, ale jedná se pouze o termín. Fakticky totiž každý poskytovatel spotřebitelských úvěrů dostupné registry kontroluje. Rozdíl je pouze v tom, zda případný záznam je automaticky stopkou, anebo zda přihlíží i k dalším okolnostem.

 • Jak to celé probíhá?

Jednoduše, pokud se finálně rozhodnete pro nějaký produkt. Stačí vyplnit formulář na našich stránkách. Obvykle se zde vyplňují pouze základní údaje o vás, kontakty a typu příjmu. Následně se Vám ozve úvěrový poradce, který s Vámi dokončí bezplatnou nabídku. Pokud se rozhodnete využít nabídku, bude odeslána na analýzu dané společnosti. Následně dojde k vyhodnocení žádosti, obvykle to bývá během pár minut, nejpozději hodin. Pokud vše dobře dopadne, budou peníze obratem odeslány na váš bankovní účet.

 • Jsou zde uvedené informace aktuální?

Informace se snažíme pravidelně automaticky ale i ručně aktualizovat. Přesto se ale můžete stát, že mezitím dojde k nějaké změně, kterou nestihneme ihned podchytit. Proto platí, že vždy aktuální informace se dozvíte od úvěrového poradce, který je proškolený a certifikovaný u ČNB.

 • Co když jsem nespokojený a chci si stěžovat?

Takovou možnost samozřejmě máte. Nejjednodušší volbou je www.finarbitr.cz.

Kontaktujte nás

Lomnického 1071/1, Praha 4 - Nusle, 140 00

+420 773 110 860

Po - Ne 8:00 - 20:00

Pokud máte zájem o newsletter s novinkami z nebankovního sektoru, zanechte nám váš e-mail. Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

Objednejte si naše služby

Máte zájem o půjčku? Vyplňte náš on-line formulář

Působíme po celé ČR

Kontaktujte nás

Po - Ne 8:00 - 20:00


Pujcimihned.cz
Lomnického 1071/1, Praha 4, 140 00


Telefonní číslo
+420 773 110 860


E-mail
klienti@pujcimihned.cz